0

Ve Švédsku prudce vzlétla popularita protiimigrační strany na vlně euroskepticismu v EU

Vidělo: 1449 lidí

Ve Švédsku protiimigrační strana podle průzkumu získala podporu a prakticky dosáhla úrovně vedoucí strany sociálních demokratů. Volby mají proběhnout v září. Stejné strany vyhrály volby ve Slovinsku a v Itálii.

Průzkum byl proveden pro švédský list Expressen a zveřejněn byl v pondělí. Strana švédských demokratů obsadila druhé místo s 21 %, což je nejlepší výsledek v dějinách této strany. Liberální sociální demokraté, kteří dnes sestavují vládní koalici spolu se zelenou stranou, jsou stále na prvním místě, ale jejich výsledek činí pouze 23,1 %.

Strana švédských demokratů získala tak velkou popularitu díky voličům, kteří přecházejí od sociálních demokratů k levicovým stranám, ale také i státní migrační politice, která je doprovázená kriminální vlnou. V posledních letech se prudce zvýšily případy vražd, spáchaných migranty, znásilnění a antisemitské útoky vykonané muslimskými migranty.

„Vždycky používám Švédsko jako odstrašující příklad," uvedl v únoru dánský premiér Anders Fogh Rasmussen v rozhovoru pro švédskou televizi, když varoval před nebezpečím bezkontrolní migrace.

V dubnu podle průzkumu Demoskop vyšlo najevo, že Švédové považují migraci za hlavní problém.

Úspěch švédské demokratické strany je možná spojen s tím, že v poslední době v EU častěji získávají podporu euroskeptické strany. Například, v Itálii na konci května vyhrála euroskeptická vláda, která hned po volbách vyhlásila tvrdou pozici ohledně migrace. Minulý týden na Slovinsku volby vyhrála protiimigrační strana SDS-EPP, která slibovala uzavřít hranice a zakázat nošení burky na veřejnosti. Je podporována také maďarským premiérem Viktorem Orbánem, který je znám svou kritikou migrační politiky EU.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.