0

Fotky australských vojáků s nacistickou vlajkou vyvolaly skandál

Vidělo: 1419 lidí

Fotografie nacistické vlajky na australském vojenském vozidle v Afghánistánu, které unikly na internet, odsoudil nejen premiér Austrálie Malcolm Turnbull, ale také židovská komunita. Ministerstvo obrany tvrdí, že vojáci byli potrestáni.

Australští vojáci byli zachyceni s nacistickou vlajkou na jejich vozidle v Afghánistánu v roce 2007. Austrálie tehdy vyslala své jednotky jako součást vojenské mise NATO. Informovalo o tom ABC a zveřejnilo exkluzivní fotografii z incidentu.

Uvádí se, že tento záběr je jedním z několika fotografií, které byly údajně rozesílány mezi vojenským personálem. Kromě toho dva zdroje z obrany odhalily identitu australského vojáka, který s sebou vlajku vzal. Jméno osoby nebylo zveřejněno.

Jeden z vojenských zdrojů řekl ABC, že „nacistická paráda" trvala delší dobu, ale byla jenom žertem, ne vyjádřením podpory neonacismu. Australský premiér Malcolm Turnbull ovšem prohlásil, že tato akce je „zcela a naprosto nepřijatelná".

„V roce 2007 o incidentu bylo hlášeno [úředníkům] a vlajka byla zjevně odstraněna a účastníci byli potrestáni," řekl premiér novinářům. „Ale tento incident byl velice špatný… Bylo to naprosto špatné a jejich velitelé přijali opatření včas."

Australské ministerstvo obrany poznamenalo, že po incidentu byla červená vlajka se svastikou zničena.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.