0

V boji proti ilegální migraci vyzývá rakouský kancléř vytvořit „osu dobrovolníků“

Vidělo: 1421 lidí

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se ve středu setkal s německým ministrem vnitra Horstem Seehoferem. Hlavním tématem byla migrační politika. Jelikož počet migrantů, kteří proudí do EU přes Albánii, v posledních týdnech opět citelně vzrostl.

V boji proti ilegální migraci je posle slov rakouského kancléře nezbytná „osa dobrovolníků". Hlavně hovořil o Římu, Vídni a Berlínu. Německé ministerstvo vnitra vidí jako důležitého partnera. Oba politici zdůraznili nutnost podstatně lépe chránit vnější hranice Evropy. K tomuto účelu musí být náležitě posílena i organizace Frontex, dodal Kurz.

Kurz i Seehofer hovořili o tom, že se vytvořila nová trasa pro migranty vedoucí přes Albánii do severní Evropy.

Rakousko bude od 1. července předsedat Evropské radě, jedním z hlavních bodů jeho politiky bude ochrana vnějších hranic.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.