0

Řecký ministr zahraničí hovořil o příčinách krize Evropské unie

Vidělo: 1569 lidí

Evropská unie je ve stavu krize v souvislosti se ztrátou přitažlivosti evropské agendy a k nápravě situace je nutné neomezovat obchodní a hospodářskou spolupráci a nevyhlašovat sankce proti třetím zemím, tvrdí řecký ministr zahraničí Nikos Kotzias.

„Nyní má Evropská unie spíše negativní než pozitivní agendu. Ztratí tak svou přitažlivost, "oznámil diplomat.

Podle něj, „je nutné znovu vzkřísit ty myšlenky, na jejichž základě byla Evropská unie kdysi založena" a "najít společné body, které by přitahovaly lidi".

"Je nezbytné, aby EU nebyla omezena obchodní a hospodářskou spoluprací nebo sankcemi proti třetím zemím. Musíme získat naše hodnoty zpět," řekl politik.

Kromě toho Kotzias zdůraznil, že režim sankcí, který Řecko musí splňovat, má negativní vliv na ekonomiku země, a to zejména na vývoz. Takový přístup, jak je přesvědčen ministr, není "nejracionálnějším nástrojem diplomacie".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.