0

Papež přirovnal potraty k nacistickým zločinům

Vidělo: 1395 lidí

Papež František odsoudil potraty a přirovnal je k eugenice, kterou praktikovali v nacistickém Německu, píše list Chicago Tribune.

„V minulém století byl celý svět otřesen tím, co dělali nacisté, aby očistili rasu. Dnes děláme totéž, ale v bílých rukavičkách," řekl František na Rodinném fóru v Itálii.


Hlava katolické církve se také vyslovil proti předporodním testům, kvůli kterým rodiče přerušují těhotenství po zjištění genetické poruchy nebo vady u embrya.

Papež vyzval na fóru lidi, aby přijímali děti takové, jak je „stvořil Pánbůh".

O zákazu potratů usilují dnes činitelé mnoha konfesí, ale zvlášť nesmiřitelní jsou katoličtí duchovní. Ve dvou evropských státech, Vatikánu a Maltě, jsou potraty naprosto zakázané.

Eugenika je sociálně-filosofický směr zaměřený na studium metod, které povedou k dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka. Pojem eugenika byl poprvé použit v 19. století a získal největší popularitu v prvních desetiletích 20. století. Po válce byla eugenika odsouzena jako teoretický základ nacistických zločinů, takových jako rasová hygiena, pokusy s lidmi a likvidace „nežádoucích" sociálních skupin.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.