0

Merkelová chce po Macronovi, aby jí pomohl s uprchlickou krizí ohrožující jednotu EU

Vidělo: 1443 lidí

Německá kancléřka Angela Merkelová se má obrátit na Francii se žádostí o pomoc s řešením migrační krize, která ohrožuje jak jednotu Evropské unie, tak i její koalici. V sobotu o tom informovala agentura Bloomberg.

V úterý se má uskutečnit společné zasedání kabinetů Francie a Německa, na kterém se Merkelová obrátí na Emmanuela Macrona, aby ji podpořil s hledáním společného evropského postupu při řešení migrační krize. V opačném případě hrozí, že se EU rozpadne. „Sázky jsou pro Evropu vysoké," řekla podle Bloombergu Merkelová.

Německou vládní koalicí otřásají spory kvůli migrační politice. Podle Merkelové je příliv migrantů „evropskou výzvou, která vyžaduje evropskou odpověď". S ní nesouhlasí její partneři z CSU, kteří tvrdí, že je národní a evropská legislativa dává právo, aby vraceli uprchlíky na hranicích Německa do těch zemí EU, kde poprvé požádali o azyl.

Evropské řešení „mě nepřesvědčuje", řekl 14. června bavorský ministerský předseda Markus Soeder v rozhovoru pro Bild Zeitung. Znamenalo by to, že „by většina žadatelů o azyl, kteří přišli do Evropy, si našla cestu do Německa," uvedl.

Jednání Merkelové s Macronem by mělo přinést nové návrhy před zasedáním Evropské rady ve dnech 28. a 29. června. Merkelová proto požádala partnery z CSU, aby měli do té doby trpělivost. Německý ministr vnitra Horst Seehofer, který stojí v čele CSU, však může využít svých pravomocí a vykázat uprchlíky, kteří jsou zaregistrováni v jiných členských zemích.

Mezi lednem a květnem požádalo v Německu o azyl kolem 78 000 uprchlíků, což je méně než za stejné období minulého roku, kdy bylo podáno 90 000 žádostí o azyl, uvedl list Passauer Neue Presse s odvoláním na údaje ministerstva vnitra.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.