0

Fatální chyba údajně paralyzovala páteř britského námořnictva

Vidělo: 1498 lidí

Nejnovější britské torpédoborce tráví více času v doku než na moři kvůli motorům, jež nesnesou vysoké teploty.

Raketové torpédoborce třídy Daring (typ 45), které jsou nazývány „páteří britského námořnictva" strávily většinu loňského roku v doku v očekávání nákladných oprav, k nimž má dojít až v roce 2020, uvedl portál Daily Mail.

Problém údajně spočívá v jejich motorech, které vyrobila společnost Rolls-Royce. Ukázalo se, že selhávají v horkém podnebí. Portál uvádí, že výrobce tvrdí, že britské ministerstvo obrany v zakázce nespecifikovalo, že se lodě budou po dlouhou dobu plavit teplými moři. Proto motory nebyly zkonstruovány tak, aby odolávaly vysokým teplotám.

Ministerstvo plánuje vybavení lodí dalšími dieselovými generátory. Jejich instalace však bude vyžadovat vyhloubení velkých otvorů v trupu lodí.

Již před tím v květnu britský ministr obrany Gavin Williamson vyzval britskou vládu, aby zvýšila financování modernizace britského námořnictva, které musí čelit „ruské hrozbě".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.