0

Kam vítr, tam plášť: jak čeští politici mění svůj názor ohledně homosexuálů

Vidělo: 1534 lidí

Minulý týden starosta Prahy 7 a lidovecký poslanec Jan Čižinský podepsal návrh ústavního zákona, který by ochránil definici manželství jako svazek mezi mužem a ženou. Ale hned po svém podepsání oznámil, že pro tento návrh nebude hlasovat.

Dříve skupina zákonodárců navrhla, aby manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví, na co druhá skupina nabídla, aby se do ústavního pořádku dostala ochrana manželství jakožto svazek mezi mužem a ženou.

Jan Čižinský po svém podepsání návrhu ochrany manželství jako svazku mezi mužem a ženou podstoupil velké kritice. Hned v pondělí starosta změnil své rozhodnutí. Ten případ označil za nedorozumění a přiznal se, že svůj podpis a jeho následky nedomyslel.

„Jednoduše řečeno, jde o nedorozumění. Neviděl jsem v návrhu problém proto, že z právního hlediska podle mne ústavní ochrana zůstává všem typům rodin. Tedy i těm, které nejsou založeny na tradičním manželství. Návrh totiž odděluje rodičovství, rodinu a manželství," řekl Čižinský.

Na podobnou změnu názorů dost ostře reagoval zakladatel Strany svobodných občanů Petr Mach, který na své stránce na Facebooku okomentoval tento případ.

„Tomu se říká „kam vítr, tam plášť", názorová nekonzistentnost, hodnotová neukotvenost, oportunismus, politická nečitelnost, zmatek v hlavě, nebo vás napadá lepší výraz?" napsal Petr Mach.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.