0

Maďarsko je připraveno kriminalizovat pomoc migrantům

Vidělo: 1386 lidí

Maďarský parlament bude ve středu hlasovat o balíčku „kontroverzních“ zákonů, které mají na mušce nevládní organizace. Mají kriminalizovat každého, kdo by pomáhal nelegálním migrantům, píše Al Jazeera.

Schválení těchto zákonů, kterým se podle informací arabských novin říká „Stop Soros", je téměř jisté díky tomu, že strana Fidesz premiéra Viktora Orbána má v parlamentu bezpečnou většinu.

K zákonům se negativně vyjadřovaly skupiny ochraňující lidská práva, členové Evropského parlamentu a OSN. Považují je za útok na útok na základní lidská práva azylantů a těch, kdo je ochraňují.

Vláda bude mít podle posledního návrhu zákona věznit či zakázat nevládní organizace, které migraci podporují a jsou chápány jako riziko pro národní bezpečnost, píše Al Jazeera.

Maďarské ministerstvo financí také v úterý navrhlo 25 % daň pro nevládní organizace pomáhající imigrantům.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.