0

Advokát Rodčenkova okomentoval zprávy o pokusech svého klienta o sebevraždu

Vidělo: 1471 lidí

Advokát bývalého vedoucího moskevské protidopingové laboratoře Grigorije Rodčenkova, Jim Walden, prohlásil, že zprávy o pokusu informátora Světové protidopingové agentury (WADA) o sebevraždu jsou výmyslem a že je zdráv.

„Ruská média informovala, že se doktor Rodčenkov pokusil v USA o sebevraždu. Není to pravda," řekl Walden .

Rodčenkov je podle advokáta spokojen a zdráv, spolupracuje s protidopingovými a vyšetřovacími orgány za účelem dalšího odhalení korupce v Rusku. „Pokračující pokusy Ruska o jeho diskreditaci jsou prostě přiznáním viny," prohlásil právník.

Rodčenkov se dostal do středu pozornosti v roce 2016, když listu The New York Times sdělil fakta dopingových porušení ruských sportovců na Olympijských hrách v Soči. Stalo se to příčinou vyšetřování WADA a Mezinárodního olympijského výboru.

MOV nakonec shledal 43 ruských sportovců vinnými z porušení protidopingových pravidel, anuloval jejich výsledky na Olympiádě 2014 a doživotně zakázal účast v OH.

Avšak Sportovní arbitráž později plně vyhověla odvolání 28 ruských občanů a částečně dalším 11.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.