0

Nenápadného Němce podezírají z tajné vraždy 20 kolegů sendviči

Vidělo: 1674 lidí

V Německu podezírají pracovníka společnosti na výrobu kovových součástí ARI Armaturen v městečku Schloss-Holte-Stukenbrock z vraždy 21 kolegů otráveným jídlem. Oznámila to Deutsche Welle.

56letého muže, který pracoval v závodu 38 let, zatkli v květnu poté, co jeden z pracovníků společnosti spatřil na svém jídle podivný prášek. Ohlásil to vedení podniku, které si prohlédli video z kamerového systému. CNN upřesňuje, že na záběrech je vidět, jak podezřelý muž otevřel cizí krabici s jídlem a nasypal na sendvič nějakou látku.

Ukázalo se, že sypal do jídla octan olovnatý. Jedná se o velmi jedovatou látku, která je prakticky bez chuti, ale může způsobit vážné onemocnění. Při prohlídce našli v domě pracovníka také jiné nebezpečné látky včetně rtuti a kadmia.

Policie oznámila, že v souvislosti s tímto incidentem se bude vyšetřovat smrt 21 lidí, kteří zemřeli od roku 2000. Podotýká se, že mezi pracovníky společnosti byla mimořádně vysoká úmrtnost na srdeční záchvaty a rakovinu, což mohla způsobit otrava těžkými kovy.

Manažer společnosti podotkl, že podezíraný muž byl po všechna léta své práce „podivuhodně nenápadný". Motivy jeho činu nebyly oznámeny. Sám zatčený zachovává mlčení.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.