0

Němečtí sociální demokraté prosazují návrhy migrační politiky

Vidělo: 1444 lidí

Vládnoucí Sociálně-demokratická strana Německa připravila návrhy, týkající se evropské migrační politiky, na pozadí sporů uvnitř aliance CDU/CSU kvůli tomuto problému, uvádí časopis Spiegel s odkazem na dokument připravený SPD.

Časopis uvádí, že dokument s návrhy vytvořilo vedení strany, především předsedkyně SPD Andrea Nahlesová a vicekancléř Olaf Scholz. Představenstvo strany ho má přijmout v pondělí.

SPD navrhuje boj proti příčinám migrace pomocí poskytování velké finanční pomoci zemím, z nichž přicházejí uprchlíci. Ve straně také považují za nezbytné pomáhat Itálii a Řecku v registraci a umísťování uprchlíků, v poskytování jim azylu nebo pomoci v repatriaci.

V SPD vystupují proti jednostranným akcím evropských zemí, neboť to ohrozí svobodu pohybu uvnitř EU, a také proti uzavřeným uprchlickým táborům v Severní Africe, vycházejíce z humanitárních představ. Kromě toho se v dokumentu nachází návrh na vytvoření migračního zákona pro SRN.

Během posledních týdnů v alianci CDU/CSU, která se společně se sociálními demokraty z SPD nachází v koaliční vládě Německa, vypukl vážný konflikt kvůli tématu migrační politiky. Seehofer vytvořil generální plán ve sféře migrace (tzv. Masterplan Migration), který nenašel podporu u předsedkyně CDU, kancléřky Angely Merkelové.

V dokumentu se hovoří o zákazu vjezdu na německé území těch uprchlíků, kteří nemají u sebe žádný průkaz totožnosti, a také osob, kterým už byla dříve zamítnuta žádost o poskytnutí azylu na území SRN. Merkelová vystupuje za celoevropské řešení tohoto problému a domnívá se, že návrh předsedy CSU odporuje evropským normám poskytování azylu a německým zákonům.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.