0

Britští ministři tajně nacvičovali smrt královny

Vidělo: 1338 lidí

Britští ministři se zúčastnili tajné zkoušky pro případ smrti britské královny Alžběty II. Píše o tom The Times.

Podle novinových údajů se událost konala minulý týden. Mezi účastníky byl místopředseda vlády David Lidington, ministr vnitra Sajid Javid, předsedkyně poslanecké sněmovny Andrea Ledsomová a ministr pro záležitosti Skotska David Mundell.

Politici zkoušeli přípravu k 10dennímu národnímu smutku. Nacvičovaly se především akce pro následující den po smrti královny, ministři také řešili, kdy konkrétně by měl premiér vystoupit s projevem a oznámit, co se stalo.

Noviny uvádějí, že takový akční plán vznikl již dávno, ale politici se poprvé zúčastnili zkoušky.

Uvádí se, že toto zvláštní cvičení nebylo spojeno s konkrétními událostmi. Dne 28. června však Alžběta II. zmeškala ranní službu v katedrále sv. Pavla v Londýně kvůli tomu, že jí nebylo dobře. Služba se konala u příležitosti 200. výročí Řádu sv. Michala a sv. Jiřího.

21. dubna oslavila Alžběta II. své 92. narozeniny. V únoru 2017 se stala prvním britským panovníkem v dějinách, který vládl zemi po dobu 65 let.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.