0

Trump obvinil Evropskou unii, že „dělá USA hrozné věci“

Vidělo: 1415 lidí

Prezident USA Donald Trump prohlásil, že Evropská unie se chová v obchodu stejně jako Čína.

V pořadu Fox News se Trumpa zeptali, jestli by neměl připojit evropské spojence k obchodním opatřením proti Číně.

„Račte prominout. Evropská unie je možná stejně špatná jako Čína, akorát menší. Oni tam dělají hrozné věci. Podívejte se na situaci s auty. Posílají nám mercedesy a my jim nemůžeme poslat auta. Podívejte se, co dělají s našimi farmáři — nechtějí naši zemědělskou produkci," řekl Trump.

Připomněl, že obchodní proficit EU s USA přesahuje 150 miliard dolarů ročně. Přitom Trump prohlásil, že „má rád Evropskou unii".

Moji rodiče se narodili v Evropské unii, když ještě nebyla… Mám rád všechny tyto země — Německo, Skotsko," řekl Trump. Ve Skotsku, které není stát, ale část Velké Británie, se narodila Trumpova matka Mary Annová a jeho otec Fred Trump se narodil v New Yorku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.