0

Rakousko je připraveno chránit jižní hranici po dohodě Německa o migrantech

Vidělo: 1401 lidí

Rakouská vláda je připravena přijmout opatření na ochranu jižní hranice země po dosažení dohody v Německu v otázce migrantů, uvádí společné prohlášení rakouského kancléře Sebastiana Kurze, vicekancléře Heinz-Christiana Stracheho a ministra vnitra Herberta Kickla.

Dříve předseda Křesťansko-sociální unie (CSU) Horst Seehofer řekl, že se podařilo dosáhnout dohody s Křesťansko-demokratickou unií (CDU) vedenou německou kancléřkou Angelou Merkelovou v otázce migrantů a dodal, že chce zůstat na pozici ministra vnitra Německa.

„Dohoda mezi CDU a CSU říká, že Německo hodlá zavést národní opatření pro boj s migračními proudy. Pokud se tato dohoda stane pozicí německé vlády, budeme muset jednat, abychom se vyhnuli škodám pro Rakousko a jeho obyvatelstvo. Federální vláda je připravena na opatření k ochraně naší jižní hranice," uvádí se v prohlášení.

Také se píše, že rakouské orgány očekávají rychlé vysvětlení pozice německé vlády.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.