0

Rakousko je připraveno chránit jižní hranici po dohodě Německa o migrantech

Vidělo: 1217 lidí

Rakouská vláda je připravena přijmout opatření na ochranu jižní hranice země po dosažení dohody v Německu v otázce migrantů, uvádí společné prohlášení rakouského kancléře Sebastiana Kurze, vicekancléře Heinz-Christiana Stracheho a ministra vnitra Herberta Kickla.

Dříve předseda Křesťansko-sociální unie (CSU) Horst Seehofer řekl, že se podařilo dosáhnout dohody s Křesťansko-demokratickou unií (CDU) vedenou německou kancléřkou Angelou Merkelovou v otázce migrantů a dodal, že chce zůstat na pozici ministra vnitra Německa.

„Dohoda mezi CDU a CSU říká, že Německo hodlá zavést národní opatření pro boj s migračními proudy. Pokud se tato dohoda stane pozicí německé vlády, budeme muset jednat, abychom se vyhnuli škodám pro Rakousko a jeho obyvatelstvo. Federální vláda je připravena na opatření k ochraně naší jižní hranice," uvádí se v prohlášení.

Také se píše, že rakouské orgány očekávají rychlé vysvětlení pozice německé vlády.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.