0

Peking vyzval Washington, aby přestal vyvíjet nátlak na čínské společnosti

Vidělo: 1494 lidí

Čína vyzývá Washington, aby přestal dělat nepodložené dohady a vyvíjet neodůvodněný nátlak na čínské společnosti v USA, prohlásil v úterý oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang.

V pondělí Národní správa pro telekomunikace a informace USA (NTIA) doporučila Federální komisi pro spoje, aby z bezpečnostních důvodů zamítla přihlášku společnosti China Mobile na poskytnutí svých služeb na území USA.

„Vyzýváme USA, aby přestaly činit ničím nepodložené dohady a vyvíjet neodůvodněný nátlak na čínské společnosti, aby poskytly spravedlivé podmínky pro investice čínských společností, a dělali více pro upevnění vzájemné důvěry a spolupráce," prohlásil na briefingu Lu Kang, když komentoval rozhodnutí o China Mobile.

Vyzval rovněž americkou stranu, aby se vzdala přemýšlení studené války a už nemódní koncepce dobrodružných akcí.

V prohlášení NTIA se podotýkalo, že po diskusích s mobilním operátorem China Mobile se nepodařilo rozptýlit obavy americké strany ohledně rostoucího rizika pro národní bezpečnost USA, které od této společnosti pochází.

V této souvislosti se rozhodla Národní správa pro telekomunikace a informace USA doporučit, aby byla přihláška čínské strany zamítnuta.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.