0

Během návštěvy Putina a Trumpa očekávají v Helsinkách protestní akce

Vidělo: 1380 lidí

Helsinská policie očekává v době schůzky ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho amerického protějšku Donalda Trumpa dne 16. července několik protestních akcí. V úterý o tom informoval vedoucí policejního oddělení komunikace města Helsinky Juha Hakola.

odle finského zákonodárství jsou pořadatelé veřejných akcí povinni ohlásit úřadům konání akce, a to nejpozději šest hodin před jejich zahájením.

„V současné době víme o nejméně čtyřech připravovaných akcích. Mladí lidé z Národní koaliční strany plánují vystoupit proti obchodnímu clu na hliník a ocel, a také proti znovusjednocení Krymu s Ruskem. Samostatnou akci plánují také rusky mluvící obyvatelé (SNS)," řekl Hakola v rozhovoru pro státní televizní a rozhlasovou společnost YLE.

Očekává se rovněž akce zaměřená na ochranu lidských práv, kterou organizuje skupina Helsinki for Human Rights. Na sociální síti Facebook se připravuje akce s názvem „Helsinky Calling!", které se mohou zúčastnit všichni zájemci. V popisu akce je uvedeno, že se bude konat v pondělí 16. července formou pochodu po centru Helsinek.

„Všichni se sejdeme, abychom ukázali, že ve Finsku jsme na straně lidských práv, demokracie, míru, životního prostředí a klimatu. Chceme ochránit systém založený na všestranných dohodách, a nikoliv na dvoustranných jednáních. Nezavíráme před touto skutečností oči a nebudeme mlčet," píše se v popisu události.

Policie je přesvědčena, že do 16. července se počet různých akcí ve městě ještě zvýší.

Už dříve bylo oznámeno, že se Donald Trump a Vladimir Putin v Helsinkách setkají v pondělí 16. července. Kreml oznámil, že oba prezidenti hodlají na summitu projednat možnosti dalšího rozvoje vzájemných vztahů a aktuální mezinárodní otázky, které jsou na programu dne.

Bude se jednat o první plnohodnotné setkání vedoucích představitelů obou zemí mimo velké summity. Před rokem se Putin a Trump poprvé setkali v Hamburku na summitu G20 a poté vedli kratší besedu na summitu APEC v listopadu 2017.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.