0

Zdi, okupace a fundamentalismus brání míru na Blízkém východě – papež František

Vidělo: 1439 lidí

Papež František v sobotu prohlásil, že stavění zdí, okupace území a religiózní fanatismus nikdy nepřinesou mír na Blízký východ, informuje agentura Reuters.

Papež František při řeči na konci summitu křesťanských lídrů víry také zopakoval svůj pohled status quo v Jeruzalémě. Řekl, že by se měl dodržovat a být podpořen dvoustrannou snahou o řešení izraelsko-palestinského konfliktu.

„Dohody dodržované za pomoci zdí a demonstrací síly nepovedou k míru. Pouze konkrétní touha naslouchat a jít do dialogu povedou," cituje agentura slova papeže.

Podle slov Reuters papež také řekl, že mnoho konfliktů bylo podporováno „formami fundamentalismu a fanatismu, který pod hávem víry zprofanoval Boží jméno — které je mír".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.