0

V Německu vzniká první křesťansko-muslimská školka

Vidělo: 1252 lidí

V srpnu se plánuje otevření první německé křesťansko-muslimské školky v Gifhornu (Niedersachsen), informuje portál německé RTL.

Plánovaná skupina čítající 18 dětí je již plně obsazená, jsou mezi nimi křesťané, muslimové i ateisté. Dalších šest dětí je na čekací listině, píše RTL.

V denním programu školky mají být integrovány „spojující elementy" obou vyznání. Religiózní svátky přitom budou hrát druhořadou roli, říká portál a dodává, školka nemá být žádná „biblicko-koránistická škola", nýbrž se má jednat o „místo pozornosti", jehož úkolem je přispívat ke kulturnímu setkávání.

„Jídlo ve školce je naladěno na islám a má být halal-certifikováno," píše RTL.

Nová školka ponese jméno Děti Abraháma, jelikož Abrahám hraje klíčovou roli jak v Novém, tak v i ve Starém zákoně židovské Tóry, přičemž je také považován za praotce Arabů, uzavírá portál.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.