0

V Německu vzniká první křesťansko-muslimská školka

Vidělo: 1383 lidí

V srpnu se plánuje otevření první německé křesťansko-muslimské školky v Gifhornu (Niedersachsen), informuje portál německé RTL.

Plánovaná skupina čítající 18 dětí je již plně obsazená, jsou mezi nimi křesťané, muslimové i ateisté. Dalších šest dětí je na čekací listině, píše RTL.

V denním programu školky mají být integrovány „spojující elementy" obou vyznání. Religiózní svátky přitom budou hrát druhořadou roli, říká portál a dodává, školka nemá být žádná „biblicko-koránistická škola", nýbrž se má jednat o „místo pozornosti", jehož úkolem je přispívat ke kulturnímu setkávání.

„Jídlo ve školce je naladěno na islám a má být halal-certifikováno," píše RTL.

Nová školka ponese jméno Děti Abraháma, jelikož Abrahám hraje klíčovou roli jak v Novém, tak v i ve Starém zákoně židovské Tóry, přičemž je také považován za praotce Arabů, uzavírá portál.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.