0

Hlava německých sociálních demokratů zkritizovala velvyslance USA

Vidělo: 1508 lidí

Hlava Sociálnědemokratické strany Německa Andrea Nahlesová zkritizovala velvyslance USA Richarda Grenela po jeho jednáních s německými výrobci aut o dovozních clech. Informují o tom německá média s odkazem na interview Nahlesové pro list Welt am Sonntag.

Dříve byla zveřejněna zpráva, že se na americké ambasádě v Berlíně konala tajná schůzka Grenela s vedením největších německých automobilových koncernů, Daimler, BMW a Volkswagen. Velvyslanec USA sdělil účastníkům, že byl zplnomocněn vyřešením sporu mezi Washingtonem a Berlínem a také Bruselem. Grenel navrhl „nulté rozhodnutí", což znamená, že by USA a EU měli úplně zrušit clo na auta.

„Překvapilo mne, že velvyslanci jednají o takových otázkách," prohlásila Nahlesová. Podle mínění hlavy sociálních demokratů si má Richard Grenel uvědomit vlastní úlohu.

„Bude-li si americká vláda přát mluvit s námi o clech, má se tomu věnovat ministr obchodu ve Washingtonu a federální ministr ekonomiky SRN Peter Altmaier. Nejsme banánová republika!" dodala.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.