0

The Guardian o Johnsonovi: nejpřeceňovanější britský politik

Vidělo: 1458 lidí

Bývalý ministr zahraničí Boris Johnson, který 9. června rezignoval a opustil tak vládu předsedkyně Theresy Mayové, je považován za nejpřeceňovanějšího politika Velké Británie. V jednom ze svých redakčních sloupců to uvedl deník The Guardian.

„Národní ostuda" — těmito slovy charakterizují britské noviny bývalého ministra zahraničí. Publikace uvádí, že Johnson byl ministrem zahraničí k ničemu. Mimo to politik také údajně snížil autoritu Velké Británie ve světě, domnívá se The Guardian.

Deník dále poznamenal, že Johnson si v neposlední řadě zkazil svou pověst tím, že chválil amerického prezidenta Donalda Trumpa.

„Britské vládě bez něj bude líp," konstatoval deník.

The Guardian také informoval o tom, že v nejbližší době se vyjasní, zda bude britská premiérka Theresa Mayová schopna řídit novou politiku podle Brexitu, která je více nakloněna Evropě.

Jednalo se o důležité rezignace, píše deník.

Během 18 hodin rezignovali dva členové britské vlády: britský ministr pro odchod z Evropské unie David Davis a ministr zahraničí Boris Johnson.

Britská premiérka Theresa Mayová se v dopise adresovaném bývalému ministrovi zahraničí Borisovi Johnsonovi přiznala, že byla jeho rozhodnutím o odchodu z funkce zaskočena.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.