0

Trump vyčetl Německu to, že „platí Rusku“ a neinvestuje do obrany

Vidělo: 1487 lidí

Americký prezident Donald Trump se domnívá, že NATO musí řešit situaci, když Německo platí Rusku miliardy dolarů, zatímco USA musí zaplatit za obranu Německa.

Dříve při pracovní snídani s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem před zahájením summitu aliance v Bruselu Trump zkritizoval Německo za to, že neinvestovalo do obrany, přitom Rusku platí miliardy za plyn.

„Myslím si, že NATO by s tím mělo něco udělat, i když nevím, co byste s tím mohli udělat, když Německo platí Rusku miliardy dolarů, a my je před nimi musíme chránit," řekl Trump během pracovní snídaně.

Na to generální tajemník odpověděl, že spojenci mají neshody kvůli plynu.

Dříve Trump během svého vystoupení v Montaně kritizoval německou kancléřku Angelu Merkelovou za to, že německé úřady nevynakládají dostatečné prostředky na obranu a platí přitom miliardy Rusku za dodávky ropy a plynu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.