0

Průzkum odhalil, že Slováci mají na svých čerpacích stanicích nejméně kvalitní naftu

Vidělo: 1481 lidí

Evropská agentura pro životní prostředí provedla celoevropský test kvality motorových paliv, jehož výsledky šokovaly především obyvatele Slovenska. V průzkumu totiž vyšlo najevo, že nafta čepovaná na Slovensku patří k těm nejhorším. Tuto novinku zveřejnil portál Aktuality.sk.

Průzkum odhalil, že nafta na slovenských čerpacích stanicích patří k nejméně kvalitním a umístila se na 5. místě od konce. Hůř, než na Slovensku na tom byli už jen lidé v Holandsku, Dánsku, Lucembursku a Řecku. Nejlepší naftu si můžeme natankovat třeba v Litvě, Slovinsku, Bulharsku, Německu či Finsku.

Na problém kromě portálu upozornila i TV Markíza, která informovala veřejnost o případu českého řidiče. Poté, co natankoval na benzinové stanici v Nitranském kraji, mu auto po pár kilometrech vypovědělo službu. Kvůli nekvalitnímu palivu zkrátka přestalo jet a řidič tak nemohl pokračovat v jízdě. Musel zavolat servis, aby mu vůz odtáhl. Peníze za nekvalitní naftu už ale zpět nedostal.

Portál uvedl, že i přesto, že příslušné úřady čerpací stanice podrobují kontrolám, řidiči se k výsledkům kontrol už dostat nemusí. Případy hlásající o nekvalitní naftě se však netýkají pouze Slovenska. Například v Česku bylo v jednom z případů v naftě nalezeno nadměrné množství vody.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.