0

Kohlíček: Trump by mohl na summitu v Helsinkách šokovat své spojence

Vidělo: 1394 lidí

Americký prezident Donald Trump by mohl v průběhu své schůzky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Helsinkách učinit nějaký nečekaný krok, kterým by šokoval nejen vlastní administrativu, ale také evropské spojence. Tuto skutečnost v pátek v rozhovoru pro Sputnik oznámil poslanec Evropského parlamentu za Českou republiku Jaromír Kohlíček.

„Pokud vycházím z linie Trumpova chování, očekávám, že v průběhu své schůzky s Putinem v Helsinkách učiní nějaký nečekaný krok, jímž šokuje jak vlastní administrativu, tak i evropské spojence. Domnívám se, že americký prezident má v rukávu vždy nějaký trumf," řekl Kohlíček.

Podle názoru evropského poslance je Trump schopen, a to i když se zahloubá do problémů zahraniční politiky, najít ve věci nějaký vnitropolitický aspekt, aby ještě jednou popíchl a přitáhl své kritiky v USA.

Kohlíček se domnívá, že jedním z hlavních témat jednání v Helsinkách, které se uskuteční 16. července, bude situace v Sýrii. Politik uvedl, že válka v této těžce trpící zemi se blíží podle všeho ke konci a Trump si hledá vhodný způsob, jak by mohla americká vojska co nejrychleji, a zároveň ne nijak neslavně, opustit Sýrii, v níž jsou v podstatě nezvanými hosty.

Podle Kohlíčkova názoru se budou na summitu projednávat také události v jiných zemích Blízkého východu, především v Iráku, ale také Jemenu a Libyi. V Helsinkách se samozřejmě nevyhnou ani otázce týkající se situace na Ukrajině, soudí evropský poslanec.

„Podle mého názoru se však nebude jednat o rozhovor s cílem dosáhnout nějakého závazného výsledku. Vždyť Trump nemá v současné době žádné reálné nástroje vlivu na ukrajinskou moc, stejně tak jako ona samotná nemůže nijak ovlivnit situaci ve své vlastní zemi. Tam teď mají podle všeho „volné ruce" předáci různých polovojenských útvarů, od kterých člověk nikdy neví, co očekávat," řekl Kohlíček.

„Mám pocit, že hlavní představitelé Ruska a USA rozeberou všeobecně a bez detailů situaci na Ukrajině a dospějí konečně k závěru, že je potřeba znovu upoutat pozornost mezinárodní veřejnosti k minským dohodám a jejich realizaci," doplnil v závěru evropský poslanec.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.