0

Komunistická Kuba se rozhodla schválit osobní vlastnictví

Vidělo: 1298 lidí

V nové kubánské ústavě se objeví pojmy jako „osobní vlastnictví“ a „prezident“ a doba vládnutí v zemi bude omezena na 10 let. Tuto informaci zveřejnil portál Lenta.ru s odkazem na noviny Granma, v nichž byl návrh nového zákona uveřejněn.

V hlavním zákoně bude zachováno ustanovení o socialistickém charakteru státu a vedoucí úloze komunistické strany, ale bude uznáno osobní vlastnictví a volný trh.

Na Kubě dále dojde k rozdělení postů hlavy státu a hlavy vlády: kromě prezidentského úřadu se tak objeví i post předsedy vlády. V současné době je nejvyšší státní post časově neomezen. Do nové ústavy bude poprvé zahrnuta i část týkající se zákazu diskriminace pohlaví.

Národní shromáždění lidové moci Kuby se ve dnech 21. — 23. července usnese kvůli hlasování o návrhu nové ústavy. Po schválení vládou budou změny v ústavě oznámeny k referendu.

Změny ohlásil Raúl Castro před tím, než opustil svůj post. V červnu jako první tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Kuby stanul v čele poslanecké komise, která se zabývala vypracováním nového hlavního zákona. Komise zahrnovala celkem 33 poslanců.

Ústava byla na Kubě přijata v roce 1976 a v letech 1992 a 2002 byla novelizována. Po změnách v roce 1992 se Kuba namísto ateistické země stala sekulárním státem.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.