0

Národnostní zákon: Izrael je na cestě k čistě židovským společenstvím

Vidělo: 1516 lidí

Takzvaný „národnostní zákon“, který má být v nadcházejících týdnech schválen v izraelském Knessetu, se postaral o rozruch a neshody mezi EU a Izraelem. Poté, co ho kritizoval velvyslanec EU Emanuele Giaufret, si ho Izrael předvolal.

Izrael si chce předvolat velvyslance EU Emanuele Giaufreta, aby ho pokáral, protože ten podle informací médií kritizoval rasistické tendence v plánovaném „národnostním zákoně".

Giaufret měl říci poslankyni vládní strany Likud, že zákon „zavání rasismem" a mohl by poškodit mezinárodní obraz Izraele, informovala izraelská média. 

Izrael se tímto zákonem distancuje od akceptovaných norem demokracie. Zákon je obzvláště diskriminační vůči arabským Izraelcům, kteří tvoří 20 % izraelské společnosti.

Takzvaný „národnostní zákon" mimo jiné předpokládá, že města a obce budou moci být vylučovány na základě jejich víry. Před tímto paragrafem varoval i sám prezident země Reuven Rivlin.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.