0

Na Slovensku se začíná šířit nebezpečná ideologie, varují mítinkující

Vidělo: 1279 lidí

Obou mítinků se zúčastnili politici nebo známé osobnosti. Zatímco se pochod za práva sexuálních menšin konal pod heslem „My nikam neodchádzame, PRIDE-me“, shromáždění za tradiční rodinu si zvolilo slogan „Hrdí na rodinu“. Pochod za práva sexuálních menšin podpořilo i více zahraničních ambasád, včetně té americké.

„Otevřete baťoh… Z té láhve se přede mnou musíte napít, abych viděl, že tam nemáte nějakou nebezpečnou látku," říká pracovník SBS, který kontroluje každého, kdo vstupuje do prostoru gay prideu. Tento ročník jsou však bezpečnostní opatření mírnější než v minulých letech. Extrémisté neohlásili žádnou protiakci, proto tento rok v ulicích nevidíme těžkooděnce a ani helikoptéru.

Exposlanec Jozef Mikloško, poslanci Eduard Heger, Milan Uhrík, Ján Kecskés či prešovský předseda Milan Majerský dorazili na Hodžovo námestí v Bratislavě, aby podpořili tradiční rodinu. Na Hviezdoslavovo náměstí zase sexuální menšiny přišli podpořit bratislavský předseda Juraj Droba, exministryně spravedlivosti Lucia Žitňanská, ombudsmanka Mária Patakyová či poradce prezidenta Rado Baťo.

Začíná se šířit nebezpečná ideologie

I když shromáždění za tradiční rodinu přišlo podpořit méně lidí než duhový pride, sešla se na Hodžově náměstí asi tisícovka lidí. Organizátoři vsadili na červenou barvu — na balonkách, tričkách a čepicích.

V davu byli vidět i členové nacionalistického Slovenského Hnutí obrody či krajně pravicové Ľudové strany Naše Slovensko. Organizátoři se však již dopředu distancovali od všech politických subjektů.

„Toto shromáždění není politické, nejsou tady žádné politické symboly, které bychom chtěli prezentovat. Je tu jen jediná myšlenka, že láska mámy a otce je nenahraditelná. Žádné politické symboly a trička, nejpodstatnější je rodina," oznámil organizátor Anton Chromík.

Jak uvedl Chromík, cílem akce je poděkování matkám a otcům, babičkám a dědečkům za jejich obětavou lásku. Účelem je také vyjádření úcty našim předkům, kteří nám svým životem a příkladem odevzdali velké dobro, které je ukryté v hodnotě přirozené rodiny.

Pochod za práva LGBT v Bratislavě

Organizátoři zároveň upozornili, že i když tolerují osoby s jinou sexuální orientací, registrovaným partnerstvím jejich požadavky nekončí.

„Žijeme v časech, kdy se od nás očekává odvážná láska. Máme v srdci žehnající postoj k transgenderům nebo homosexuálům a jsme proti projevu nenávisti či výsměchu vůči těmto osobám. Zároveň však věříme, že člověk má do své pohlavní identity dospět a být jí věrný, není předmětem jeho vůle. Přejeme si proto, aby na Slovensku a všude ve světě děti a mladí lidé nebyli státní silou a školní výchovou matení a tlačení do výběru pohlavní či rodové identity," uvedli organizátoři.

Řečníci mimo jiné upozorňovali i na podstatně nižší zájem médií ve srovnání s pochodem LGBT, jakož i na to, že na Slovensku se začíná šířit nebezpečná ideologie — alternativní formy soužití se dostávají na stejnou úroveň jako tradiční svazky ženy a muže.

„Tento trend může mít negativní následky na základě lidské svobody — svobodu projevu či svobodu víry," myslí si organizátoři.

Po ukončení akce na Hodžově náměstí se přibližně tisícové shromáždění přesunulo před Úřady vlády a odtud do Medické zahrady, kde byl pro rodiny s dětmi připravený program.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.