0

Odborníci uvedli, která země je v Evropě nejvíce islamofobní a nejvíce antisemitská

Vidělo: 1379 lidí

Známý americký výzkumný ústav Pew uveřejnil další zprávu. Tentokrát odborníci organizace pronalyzovali úroveň islamofobních a antisemitských nálad v Evropě.

Průzkum se konal v 15 evropských státech. Zúčastnilo se ho asi 25 tisíc lidí, kteří zhodnotili situaci ve svých zemích v oblasti náboženských práv, úroveň účasti obyvatelstva v náboženských obřadech, toleranci jednoho náboženství k druhému atd.

Největší zájem vědců vyvolaly výsledky průzkumu v Itálii. 12 % obyvatel této země otevřeně oznámilo, že by nechtělo mít za sousedy Židy. 21 % dotázaných se nechce smiřovat se sousedstvím muslimů.

V průměru v Evropě jsou přitom analogické výsledky dvakrát nižší a v takových zemích, jako je Nizozemsko a Dánsko, se blíží k nule. Kromě toho více než polovina Italů považuje islám za neslučitelný s jejich kulturou a hodnotami. Ale v této konkrétní otázce vědce překvapila ještě jedna země. Se stejným tvrzením souhlasilo 62 % obyvatel Finska.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.