0

Obchodní válka: USA chtějí zpřísnit cla na import čínského zboží

Vidělo: 1676 lidí

Administrativa USA plánuje zavedení 25% cel na import čínského zboží a služeb v hodnotě 200 miliard dolarů. O události informovala agentura Bloomberg s odkazem na tři osoby, které jsou se situací obeznámeny.

Agentura vysvětlila, že již dříve měl americký prezident Donald Trump v úmyslu zavést 10% cla na další rozšířený seznam zboží a služeb, ale tato opatření administrativa označila za nedostatečné.

Podle agentury se tímto způsobem administrativa snaží zvýšit tlak na Čínu, aby Peking znova usedl k vyjednávacímu stolu.

Obchodní válka mezi Čínou a USA začala poté, co dne 6. července tohoto roku vstoupily v platnost vzájemně zavedená cla mezi těmito státy. USA uvalily 25% cla na import 818 položek zboží z Číny v celkovém objemu dodávek 34 miliard dolarů ročně. Ještě ten samý den zavedla Čína jako protiopatření 25% cla na import stejného objemu amerického zboží.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.