0

USA prověří výhody pro dovoz z Turecka

Vidělo: 1568 lidí

Americký obchodní rada oznámil, že Washington posuzuje odůvodnění účasti Turecka v systému preferencí pro dovoz určitého zboží do USA (Generalized System of Preferences — GSP).

„Administrativa (amerického prezidenta Donalda) Trumpa je znepokojena dodržováním kritérií Turecka pro přístup na trh GSP," cituje zpráva, uveřejněná na webových stránkách obchodního rady, slova jeho náměstka Jeffreyho Gerrishe.

„Doufáme, že Turecko s námi bude pracovat na řešení problémů, které vedly k novému posouzení jejich bezcelního přístupu na trh Spojených států," oznámil Gerrish.

Uvádí se také, že Turecko zavedlo dodatečná cla na zboží z USA ve výši 1,78 miliardy dolarů. Do Spojených států bylo v minulém roce díky programu GSP dodáno zboží z Turecka v celkové hodnotě 1,7 miliard dolarů, což činí zhruba 17% podíl z celkového tureckého vývozu do USA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.