0

EU zablokovala sankce USA proti Íránu, aby ochránila byznys

Vidělo: 1483 lidí

Šéfka zahraniční politiky EU Federica Mogheriniová na začátku tohoto měsíce prohlásila, že nehledě na americké sankce se EU chystá ke zvýšení obchodní výměny a kooperace s Íránem.

Federica Mogheriniová a ministři zahraničních věcí Francie, Velké Británie a Německa v prohlášení sdělili, že jejich země si ponechají „efektivní finanční kanál" otevřený do Íránu.

„Hluboce litujeme obnovení sankcí ze strany USA na základě nedávného odstoupení od Joint Comprehensive Plan of Action (íránské jaderné dohody — red.)," stojí v prohlášení vydané Bruselem.

„Z tohoto důvodu aktualizované blokovací rozhodnutí Evropské unie vstoupí v platnost 7. srpna, aby ochránilo společnosti EU, které s Íránem legitimně obchodují, před dopadem extrateritoriálních sankcí USA," říká prohlášení.

Blokovací rozhodnutí zakáže evropskému byznysu, aby vyhovoval americkým sankcím. Zruší jakékoli rozhodnutí cizího soudu proti nim a umožní jim zotavit se ze škod, které jim byly způsobeny tresty.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.