0

Hurikán se blíží: v Pacifiku se zrodil ničivý Hector

Vidělo: 1514 lidí

Meteorologové z Národního střediska USA pro monitoring hurikánů (National Hurricane Centre, NHC) zaznamenali vznik mohutného hurikánu v Pacifiku. Svědčí o tom údaje na portálu střediska.

Hurikán Hector se momentálně nachází 6 tisíc kilometrů od východního pobřeží USA a 2,2 tisíce kilometrů od Havajských ostrovů. Směřuje na západ k ostrovům rychlostí asi 19 km za hodinu. Síla větru překročila 210 km za hodinu.

Odborníci udělili Hectoru čtvrtý, předposlední stupeň nebezpečí. Podle mezinárodní škály ničivosti hurikánů může mít cyklon takové síly za následek zatopení území ve výšce až tři metry nad mořskou hladinou. Záplavy mohou zasáhnout území do hloubky 10 km. Hurikány tohoto stupně boří do základů montované budovy, vážně poškozují i ostatní budovy, a vytrhávají stromy.

Obyvatelé USA zažili loni dva velké hurikány. Harvey byl na začátku září nejničivějším hurikánem po Katríně z roku 2005, za bouřky zahynulo 80 lidí. V září se k pobřeží Floridy přiblížil také hurikán Irma. Celkové škody byly odhadnuty na 290 miliard dolarů (1,5% HDP USA). Meteorologická společnost AccuWeather nazvala tuto částku jako rekordní.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.