0

Zemřel Stan Mikita, slovenský rodák a legenda NHL.

Vidělo: 1339 lidí

Blackhawks truchlí. Ve věku 78 let odešla velká legenda a vynikající útočník Stan Mikita. Slovenský rodák, jehož statistiky stále vévodí historickému bodování Chicaga. V roce 1961 pomohl Chicagu k zisku Stanley Cupu.

Do slovenských hokejových dějin se Stan Mikita zapsal jako první slovenský hokejista, který nad hlavu zvedl trofej pro vítěze NHL. Stan Mikita se narodil 20. května 1940 ve slovenské obci Sokolče, odkud už v osmi letech vyrazil do Kanady, kde ho strýc přivedl k hokeji.

V roce 1959 se dostal do Chicaga a už po dvou letech získal Stanley Cup. Mikita v NHL strávil 22 let a nepoznal jiný dres než dres týmu Chicago Blackhawks.

Statistika Stana Mikity v NHL
— 22 sezón
— 1 394 utkání
— 1 467 kanadských bodů (541 golů + 926 asistencí)
— čtyřnásobný vítěz Art Ross Trophy pro nejlépe bodovaného hráče
— člen Síně slávy NHL

Stan Mikita v dresu svého Chicaga Blackhawks

Stan Mikita v dresu svého Chicaga Blackhawks

A jak si Mikitu pamatuje spoluhráč a legendární útočník Bobby Hull?

„Jsem velice smutný ze Stanovy ztráty. Znal jsem ho nejen jako skvělého hráče, ale jako ještě lepšího přítele, spoluhráče, manžela, otce a dědečka. Utěšuje mě vědomí, že spolu navěky budeme jako sochy stát před United Center. Jsem poctěn, že nyní mohu živit Stanův odkaz. Má upřímná soustrast patří celé rodině," uvedl Hull na klubovém webu.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.