0

V Německu na místě smrti dítěte uprchlíků našli tajemný hákový kříž

Vidělo: 1270 lidí

V německém Schönbergu (spolková země Meklenbursko-Přední Pomořansko) na místě smrti 9letého syrského chlapce někdo dvakrát namaloval hákový kříž. Informují o tom Deutsche Welle.

Starosta Schönbergu Lutz Götze oznámil, že občané města nepodporují neonacionalisty. „Lidé mají na migrační politiku různý názor, ale nikdy jsem neslyšel, že by někdo podporoval neofašistickou ideologii. Nikdo ji u nás nepodporuje," oznámil.

Ministr vnitra Meklenburska-Předního Pomořanska Lorenz Caffier označil hákový kříž na místě tragédie za šokující výsměch nad obětí. Připustil, že podezřelé osoby nemusí žít v Schönbergu, ale v jednom ze sousedních měst.

Dítě zemřelo 20. června. Chlapec jel na kole po kraji silnice a vjel pod kola traktoru. Byl převezen do nemocnice, ale lékaři už mu nedokázali pomoct.

Dva týdny po události lidé na místě tragédie uviděli velký hákový kříž, který byl namalovaný bílou barvou. Kresba byla odstraněna, ale 28. července se na stejném místě objevil nový hákový kříž. Bylo u něj napsáno 1:0.

Policisté zahájili pátrání po pachatelích. V Německu je používání nacistické symboliky trestné. Uvádí se, že policisté podezřívají dva muže ve věku 22 a 23 let.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.