0

Brusel nemá sílu pro ochranu evropských společností v Íránu před USA

Vidělo: 1291 lidí

Evropská unie učinila rozhodnutí ochránit své společnosti spolupracující s Íránem. Brusel ale nedokáže ochránit ty, na koho se Washington rozhodne tlačit kvůli porušování jeho sankcí, řekl expert. O tom informuje RL.

„EU nemá sílu na to, aby mohla zabránit používání amerických sankcí, ať už primárních či sekundárních sankcí," řekla Maya Lesterová, právnička specializující se na EU a kompetenční právo.

Nehledě na to, že EU zavedla blokovací legislativu, která má ochránit firmy EU před možnými tresty za porušování sankcí USA proti Íránu, evropské společnosti nehledě na to z Íránu utíkají.

Francouzský ropný gigant Total oznámil, že vystoupí z miliardové dohody s Íránem a Čínou, pokud neobdrží od Washingtonu výjimku ze sankcí. Dopravní gigant Maersk oznámil, že nebude převážet íránskou ropu.

Výrobce osobních vozů Peugeot také prohlásil, že opustí Írán, pokud nedostane výjimku ze sankcí. Automobilka Daimler AG upustila od plánů expandovat do Íránu.

Podle Lesterové nové zákony EU nepřinutí evropské společnosti vrátit se do Íránu.

„Já si myslím, že je nepravděpodobné, že subjekty se vrátí do Íránu, pokud se již rozhodly, že není v jejich obchodním a právním zájmu, aby se tam nacházely," řekla Rl.

Nehledě na ujišťování Bruselu se evropské společnosti bojí stát se cílem sekundárním cílem sankcí USA, aby díky tomu ztratily svůj nejdůležitější trh — Spojené státy.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.