0

Šéf Pentagonu označil vesmír za nové jeviště válečných akcí

Vidělo: 1372 lidí

Americký ministr obrany James Mattis podpořil myšlenku vytvoření operačního velení vesmírných sil v rámci americké armády.

„Musíme vesmír brát jako rozvíjející se jeviště vojenských akcí. Vytvoření operačního velení je samozřejmě jednou z možností," uvádí slova amerického ministra obrany ABC News.

V červnu Trump kvůli obavám o bezpečnost americké infrastruktury ve vesmíru Pentagonu nařídil vytvoření samostatných vojensko-kosmických sil.

Podle Mattise ministerstvo tuto inciativu zcela podporuje a pracuje na její realizaci. Ministr také uvedl, že vesmír je úplně stejné bojiště jako země, vzduch a moře.

Na zranitelnost amerických vesmírných objektů dříve upozornil ředitel NASA Jim Bridenstine, podle kterého ztráta GPS signálu USA hrozí zastavením života.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.