0

Ovce naznačily, že v Izraeli se tajně prováděly jaderné zkoušky

Vidělo: 1986 lidí

Analýza štítné žlázy australských ovcí naznačila, že Izrael má jaderné zbraně, které mohly být testovány v Indickém oceánu. Píše o tom IT.

Mezinárodní skupina vědců oznámila výsledky analýzy štítných žláz australských ovcí, které byly shromážděny v roce 1979. V tomto roce satelity zaznamenaly v Indickém oceánu světelné záblesky.

Hlavní verzí incidentu byl pád meteoritu, ale současně se vypukla pověst o tom, že Izrael v tomto regionu provedl tajné zkoušky jaderných zbraní.

„Bylo zjištěno, že v štítných žlázách pasoucích se zvířat a hlavně ovcí se shromažďoval radioaktivní jod-131," tvrdí experti.

Uvádí se, že izotop jodu je jedním z hlavních produktů štěpení uranu, plutonia a thoria.

„Izrael byl jedinou zemí, která měla technické schopnosti a politickou motivaci, aby provedla tajné zkoušky," oznamuje expert pro jaderné zbraně Stanfordské univerzity Leonard Weiss.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.