0

Bohatí jsou v Německu bohatší než kdykoli předtím

Vidělo: 1338 lidí

Příjmy většiny Němců stagnují nebo rostou příliš pomalu. Většina lidí nemá žádný zásadnější majetek. Němečtí bohatí ale oproti tomu se mají skvěle. Jejich příjem vyrostl během roku o 14 procent, informuje německá televize GT.

Bohatí lidé v sousedním Německu jsou bohatší než kdykoli předtím. Podle výpočtů hospodářského magazínu Bilanz vyrostlo jejich bohatství během minulých dvanácti měsíců o 13,65 % z 901 milionů na 1,02 miliardy euro.

Pro srovnání: penze v Německu byly během roku 2018 zvýšeny o 3 procenta, reálné mzdy vyrostly o 1,1 procenta. Podle informací Německého institutu pro hospodářský výzkum (DIW) má polovina Němců k dispozici úspory menší než 17 000 euro, 16,8 procent německého obyvatelstva je ohroženo relativní chudobou, píše GT.

Ve srovnání s tím se bohatým Němcům daří dobře. Sedmnáct nejbohatších rodin Německa vlastní přes 1,18 bilionu euro. To odpovídá HDP Mexika.

Podle magazínu Bilanz se v Německu nachází 228 miliardářů. Pět nejbohatších Němců žije v Sasku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.