0

V Británii se rozšiřuje pedofilie. Ministr vnitra od technických gigantů požaduje akci

Vidělo: 1304 lidí

Britský ministr vnitra Sajid Javid vyzval technické společnosti, jako jsou Google a Facebook, aby zasáhly proti zneužívání dětí na internetu.

Ministr uvedl, že až 80 000 lidí v Británii se mohou vůči dětem dopouštět sexuálního zneužívání. Javid mluvil na shromáždění Národního sdružení pro prevenci násilí na dětech (NSPCC), kde prohlásil, že boj proti zneužívání dětí je jeho osobní misí a vyzval technické společnosti, aby se do boje rovněž zapojily.

„Chránit naše děti je mou misí coby ministra vnitra," řekl Javid.

Podle policie v Anglii a Walesu v období 2017-2018 na internetu denně došlo k 23 trestným činům, které jsou spojené se sexuálním zneužíváním. Jedná se takřka o padesátiprocentní růst v porovnání s předchozím ročním obdobím, kdy bylo zaznamenáno 15 trestných činů.

Růst případů pedofilie na internetu je umožněno šifrováním a užíváním darknetu. Britská vláda proto hodlá vydat tzv. bílou knihu, ve které zveřejní plán, jak chce přimět technologické společnosti blokovat obsah se zneužíváním dětí hned, jak bude zaznamenán, živé přenosy zneužívání dětí a zajistit těsnější spolupráci s policejními orgány.

V Google pro časopis Newsweek prohlásili, že společnost má nulovou toleranci k materiálům, které obsahují zneužívání dětí, během dvou dekád investovala do technologií, pracovních skupin a dalších sdružení, aby se s tímto problémem vypořádala.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.