0

Indie se zbavuje amerických dluhopisů a kupuje zlato

Vidělo: 1440 lidí

Zpráva Rezervní banky Indie ukazuje, že Indie hromadí zlato a snižuje objem vlastněných amerických obligací.

Indie jde v trendu ostatních členů BRICS a přidává fyzické zlato ke svým mezinárodním rezervám. Rezervní banka Indie podle zveřejněné zprávy koupila za poslední fiskální rok, který končí v březnu, 8,46 metrických tun zlata. Indie si pořídila zlato poprvé od roku 2009, kdy si po globální finanční krizi koupila 200 metrických tun.

Na konci června Indie měla 566,23 metrických tun zlata, zatímco v předešlém fiskálním roce to bylo 557,77 metrických tun. Celkem devizové a zlaté rezervy Indie za minulý rok vzrostly o 6,3 %.

Ve svém portfoliu Rezervní banka Indie snižuje držení amerických cenných papírů. Podle zprávy amerického ministerstva financí v březnu Indie držela 157 miliard dolarů, ale v květnu to už bylo 148,9 miliard dolarů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.