0

Trumpem rozpoutaná obchodní válka zasáhla USA

Vidělo: 1327 lidí

Obchodní schodek USA činil v červenci 50,1 miliardy dolarů, o 9,5 % víc než v červnu, což je rekordní ukazatel od roku 2015. Vyplývá to z dat Ministerstva obchodu USA, jež uvádí Bloomberg.

Export amerického zboží a služeb klesl v červenci o jedno procento na 211,1 miliardy dolarů kvůli snížení dodávek sójových bobů a letadel, proti kterým bylo zavedeno čínské clo, informuje Bloomberg.

Import se zároveň zvýšil o 0,9 % na 261,2 miliardy, hlavně kvůli počítačům a jejich dílům. V cenovém poměru se rovněž zvýšil dovoz ropy (kvůli růstu cen) a aut.

Zvýšil se také obchodní schodek s Čínou, hlavní soupeřkou USA v obchodní válce. V červenci stoupl o 10 % na 36,8 miliardy dolarů. Stejný trend existuje ve vztazích s dalšími obchodními partnery Washingtonu: schodek bilance s Kanadou se zvýšil o 57,6 % (na 3,1 miliardy dolarů), s EU o 50 % (na 17,6 miliardy dolarů). Podařilo se snížit pouze schodek s Mexikem, o 25,3 % (na 5,5 miliardy dolarů).

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.