0

Slovenská firma porazila čínského giganta a koupila důležitou německou společnost

Vidělo: 1330 lidí

Kromě domovských továren v Popradu a Trebišově má své pobočky v Polsku, Srbsku, Německu a Indii. Největší výrobce železničních vagónů v Evropě, popradská skupina Tatravagónka, si aktuálně do svého seznamu továren připisuje nové jméno, píše portál hnoline.sk.

V Německu totiž kupuje problémovou vagónku WBN Waggonbau Niesky, která koncem loňska spadla do insolvence.

„Podařilo se nám úspěšně završit snahu o převzetí aktiv a výroby WBN Waggonbau Niesky. Touto transakcí skupina Tatravagónka potvrzuje své evropské prvenství v oblasti výroby nákladních železničních vagónů," řekl pro HN spolumajitel a předseda představenstva Tatravagónky Alexej Beljajev. Ke zpečetění transakce došlo ve středu odpoledne, její hodnotu firma nekomentovala.

Za popradskou vagónkou stojí společnost Optifin Invest patřící dvojici železničních králů Michalu Lazarovi a Alexeji Beljajevovi. Do jejich vlajkové lodi přibyl v lednu nový akcionář. Majitelem 50procentního podílu se stala slovenská logistická skupina Budamar.

Vstup ryze slovenského kapitálu do německého podniku je zároveň věcí prestiže. Slováci totiž vyhrávají souboj se světovou jedničkou ve výrobě kolejové techniky.

O koupi vagónky se intenzivně zajímal Pekingem kontrolovaný gigant China Railway Rolling Stock Corporation. Čínský obr po celém světě zaměstnává přibližně 190 tisíc lidí. Tato korporace stále hledá odrazový můstek na svůj průnik na starý kontinent.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.