0

Teroristé zaútočili na obci Mahárda v Sýrii

Vidělo: 1270 lidí

Ozbrojenci skupiny Fronta an-Nusrá ostřelovali obec Mahárda v syrské provincii Hamá, uvedl na brífinku generálporučík Vladimir Savčenko, šéf Ruského centra pro usmíření bojujících stran v Sýrii.

„V důsledku bombardování mahárdské osady provincie Hamá, na niž teroristická skupina Hajat Tahrir aš-Šam (pozn. dříve Fronta an-Nusra) vypustila z pozic nezákonné ozbrojené skupiny Džejs Al-Izza deset raket, devět civilistů, včetně tří dětí, bylo zabito, více než 30 lidí bylo zraněno," řekl.

Savčenko dodal, že za pouhých 24 hodin ostřelovali teroristé 19 osad. Ruští vojenští lékaři poskytli lékařskou pomoc 68 obyvatelům, z nich bylo 27 dětí.

Město Mahárda se nachází severně od Hamy nedaleko správní hranice provincie Idlib. V této obci žijí většinou pravoslavní křesťané.

Idlib je poslední provincií v Sýrii, která je řízena ozbrojenci Fronty an-Nusra a několika dalšími nezákonnými ozbrojenými skupinami. Vládní jednotky jsou připraveny zahájit vojenskou operaci proti teroristům, pokud scénář politického řešení nebude úspěšný.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.