0

Bolton vyloučil možnost, že by se mohly zmírnit sankce pro dovozce ropy z Íránu

Vidělo: 1342 lidí

Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost John Bolton dne 4. října oznámil, že dovozci uhlovodíků z Íránu by neměli spoléhat na zmírnění sankcí.

Na začátku května Donlad Trump informoval o odstoupení USA z iránské jaderné dohody a následně také ohlásil obnovení omezujících opatření vůči Teheránu. Washington požadoval, aby dovozci od listopadu přestali nakupovat ropu v Íránu.

„Naším cílem je, aby nedošlo k žádnému oslabení sankcí a aby vývoz ropy, plynu a kondenzátu plynu z Iránu klesl na nulu," prohlásil Bolton a dodal, že by si nikdo neměl dělat žádné iluze.

V předvečer, kdy mají tyto sankce vstoupit v platnost, se odborníci dohadují, jak moc vývoz íránské ropy klesne. Jejich odhady se liší. Čísla se pohybují od 500 000 barelů denně až po 2 miliony barelů denně.

V září podle společnosti Refinitiv Eikon klesl námořní export ropy z Íránu na nejnižší úroveň, a to od poloviny roku 2016, tedy na 1,9 milionu barelů denně.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.