0

V Česku se znovu demonstruje proti Marii Benešové

Vidělo: 1284 lidí

V Česku se znovu demonstruje proti Marii Benešové na postu ministryně spravedlnosti. Lidé protestují v Praze a dalších městech ČR. Akce organizuje Milion chvilek pro demokracii.

Dnes v Praze kolem 18:30 se tisíce demonstrantů sešly na Staroměstském náměstí. Podle ČTK v Brně protestuje kolem 2000 lidí.

Benešová je kritizovaná kvůli zpochybnění trestního stíhání českého premiéra Andreje Babiše a možném zúžení justiční soustavy z nynějších čtyř na tři stupně. Nová ministryně spravedlnosti chce pro zúžení justiční soustavy připravit podklady, ale rozhodovat by měl její nástupce v dalším volebním období.

Demonstranti požadují odvolání Benešové z postu a zachování státního zástupce Pavla Zemana ve funkci. V případě, že vláda nevyhoví požadavkům, demonstranti plánují pokračovat příští týden na Václavské náměstí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.