0

Pence prozradil, proč přistoupila KLDR na sbližování s Jižní Koreou

Vidělo: 1408 lidí

Severokorejské úřady přistoupily na sbližování s Jižní Koreou a usedly k jednacímu stolu v důsledku „bezprecedentního ekonomického a diplomatického nátlaku“ USA na Pchjongjang, prohlásil americký viceprezident Michael Pence.

Podle jeho názoru se stalo rozhodnutí KLDR uspořádat jednání s Jižní Koreou na vysoké úrovni „bezprostředním výsledkem" akcí USA.

Viceprezident rovněž poznamenal, že Spojené státy hodlají i nadále vyvíjet nátlak na Pchjongjang, dokud nebude uskutečněna úplná denuklearizace Korejského poloostrova.

„Nezmírníme pozici v severokorejském problému, dokud se Pchjongjang nezřekne jaderného a raketového programu", prohlásil Pence.

Vytyčil kromě toho přínos spojenců USA a také čínského předáka Si Ťin-pchinga k dosažení pokroku v otázce Severní Koreje.

Jednání mezi delegacemi KLDR a Jižní Koreje začalo v úterý, jejich tématem je hledání cest ke zlepšení vztahů a možná účast severokorejských sportovců na ZOH v Pchjongčchangu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.