0

Juncker: Jednání o brexitu neovlivní termíny vstupu balkánských států do EU

Vidělo: 1333 lidí

Jednání o vystoupení Velké Británie z Evropské unie (brexit) neovlivní termíny vstupu balkánských států do EU, míní předseda Eurokomise Jean-Claude Juncker.

„Nemyslím, že jednání o brexitu nějakým způsobem ovlivní termíny vstupu zemí Západního Balkánu do Evropské unie," řekl Juncker na tiskové konferenci v Bulharsku. Konferenci přenášely služby EK.

Juncker poznamenal, že podle jeho názoru „nikdo nemůže vstoupit do evropské rodiny před vypršením termínu mandátu této sestavy Eurokomise."

„Příští sestava (Euro) komise od listopadu 2019 do prosince 2024 má posílit členské státy a veřejné mínění v tomto názoru," prohlásil předseda EK.

Z balkánských států kandidují na vstup do EU Albánie, Makedonie, Srbsko a Černá hora, přičemž se Srbskem (od roku 2014) a Černou horou (od roku 2012) probíhají jednání o asociaci. Bosna a Hercegovina čeká na poskytnutí kandidátského statusu od února 2016.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.