0

Berlusconi: 600 000 migrantů nemá právo na pobyt

Vidělo: 1340 lidí

Migrace se stala aktuálním tématem u italských politiků v souvislosti s nadcházejícími březnovými volbami. Zvláštní napětí problém získal poté, co v sobotu Ital s radikálně pravicovým názorem postřelil šest imigrantů z Afriky.

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi během rozhovoru s televizí v neděli oznámil, že imigrace je „sociální bombou připravenou vybouchnout v Itálii", dodal také, že nedávná střelba představuje „bezpečnostní problém".

81-letý politik oznámil, že rád by deportoval 600 000 nelegálních migrantů pryč ze země, pokud jeho pravicová koalice získá místa ve vládě po volbách do parlamentu 4. března.

„Imigrace se stala urgentní záležitostí, protože po několika letech levicové vlády se v zemi nachází 600 000 migrantů, kteří nemají právo na pobyt," řekl Berlusconi. „Pokládáme za absolutní prioritu vzít pod kontrolu tuhle situaci".

Berlusconi samotný už není aktivním politikem, ovšem stále může ovlivňovat politické dění v zemi, zvlášť pokud jeho strana dostane dostatečnou podporu ve vládě.

„Když budeme ve vládě, investujeme hodně zdrojů na bezpečnost," řekl bývalý premiér. „Naši vojáci budou hlídat ulice spolu s policií," dodal.

Italové budou volit v následujícím měsíci na hlavních politických volbách. Berlusconiho strana Forza Italia jde ve skupině s dvěma dalšími pravicovými stranami: Fratelli d'Italia a Lega Nord.

V sobotu zahájil ozbrojený muž palbu ve městě Macerata na šest lidí a jednu ženu, všichni jsou afrického původu.
Ve výsledku byli zraněni migranti z Nigerie, Ghany, Gambie a Mali.

Premiér Itálie Paolo Gentiloni v komentáře k incidentu varoval, že „stát bude velice přísně trestat kohokoliv, bude chtít roztáčet spirálu násilí".

Itálie čelí problémům s obrovským počtem migrantů, kteří se dostali do země během posledních několika let. Většinou se jedná o migranty přicházející ze Středozemí na nelegálních člunech.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.