0

Předák KLDR pozval prezidenta Jižní Koreje do Pchjongjangu

Vidělo: 1326 lidí

Předák KLDR Kim Čong-un pozval prezidenta Jižní Koreje Mun Če-ina na návštěvu Pchjongjangu „v nejkratším termínu“. Pozvání mu vyřídila Kim Čong-unova sestra, oznámila agentura Jonhap.

Kim Čong-unova sestra Kim Jo-čong je členkou vládní delegace, která přicestovala na zahájení olympiády v Pchjongčchangu. V sobotu ráno navštívila spolu s jinými vysoce postavenými členy delegace prezidentský palác a byla přítomna obědu, který uspořádal prezident Jižní Koreje. Jak oznámila agentura, pozvání mu vyřídila ústně.

Mun Če-in ze své strany prohlásil, že je ochoten pozvání přijmout, „budou-li k tomu vytvořeny podmínky". Zároveň vyzval KLDR, aby obnovila dialog s USA.

„Co možná nejdřívější dialog mezi KLDR a USA je potřebné k rozvoji mezikorejských vztahů," dodal.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.