0

V Budapešti se konala velká protivládní demonstrace

Vidělo: 1298 lidí

„Orbáne zmiz“ a „Diktátor“ skandovaly desetitisíce Maďarů v ulicích Budapešti na sobotní protivládní demonstraci. Protest se konal týden po parlamentních volbách, v nichž zvítězila vládní strana FIDESZ premiéra Viktora Orbána a získala ústavní většinu.

Protestující žádali nezávislá média, změnu volebního systému, vyšetření korupce, stejná práva pro ženy, novou ústavu a novou republiku. Průvod se vydal od budovy státní opery až před budovu parlamentu na Kossuthově náměstí.

„Přišli jsme, aby bylo jasné, že se nás všechny nepodařilo zmanipulovat,“ serveru index.hu účastnice protestu.

„Volby probíhaly v atmosféře strachu. Orbán strašil migranty, kteří u nás ani nejsou. O katastrofálním stavu školství a zdravotnictví nepadlo ani slovo,“ upozornila mladá žena. „V parlamentu sedí oligarchové, kteří se tváří jako poslanci FIDESZ. To už jednou musí skončit,“ dodal další protestující.

Mezi účastníky akce se objevili příznivci levice, liberální opozice i strany Jobbik, která ve volbách skončila druhá s velkým odstupem na vítězný FIDESZ. Organizátoři oznámili, že podobná akce se uskuteční i příští sobotu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.